Miscanthus sinensis - Nishioanz

Miskant chiński - Nishioanz

Odmiana charakteryzująca się wyjątkowo barwnym wybarwieniem liści jesienią oraz ciekawymi kwiatostanami. Dorasta do około 200-210 cm wysokości. Liście szerokie zielone, kaskadowo przewieszające się. Jesienią można podziwiać prawdziwy spektakl barw od purpurowych, czerwonych po pomarańczowe. Odmiana ta wcześnie rozpoczyna kwitnienie, bo już w sierpniu. Wiechy kremowo-złote, jesienią źdźbła oraz kwiatostany przebarwiają się na słomkowy kolor. Wiechy te po przekwitnięciu puszą się, jednak kłoski szybko są porywane przez wiatr, przez co później możemy podziwiać wyprostowane, „szpiczaste szczoteczki”.


Miskant ten do intensywnego jesiennego wybarwienia liści wymaga stanowiska słonecznego. Dobrze rośnie na glebach umiarkowanie wilgotnych, przepuszczalnych. 

Strefa: 5 (do -28°C)
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.