Panicum - Bad Hair Day

Proso - Bad Hair Day

Proso będące hybrydą Panicum amarum i Panicum virgatum.

Ciekawa odmiana prosa o pokaźnych rozmiarach. Osiągać może około 180-200 cm wysokości. Przed rozkwitnięciem, do połowy lata trawa ma zwarty, smukły pokrój. Po pojawieniu się kwiatostanów zmienia się on na  niezwykle kaskadowy i „rozpierzchły”. Wiechy są wyjątkowo duże i liczne, osiągają nawet 80 cm długości. Przewieszają się, łukowato rozpierając na boki. Początkowo mają beżowo-zielony, później beżowo-kremowy kolor. Liście są sinozielone, opadające ku ziemi. Pod koniec jesieni trawa przebarwia się na jasnożółto-brązowy kolor.


Proso to jest nieco bardziej odporne na suszę i zasolenie niż większość pros. Najlepiej sadzić je na stanowisku słonecznym. Zdecydowanie jego zaletą jest to, że po obfitych deszczach potrafi powrócić do należytej formy. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi.

Strefa: 4 (do -34°C)
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.