Panicum - Bad Hair Day

Proso - Bad Hair Day

Proso będące hybrydą Panicum amarum i Panicum virgatum.

Ciekawa odmiana prosa o pokaźnych rozmiarach. Osiągać może około 180-200 cm wysokości. Przed rozkwitnięciem, do połowy lata trawa ma zwarty, smukły pokrój. Po pojawieniu się kwiatostanów zmienia się on na  niezwykle kaskadowy i „rozpierzchły”. Wiechy są wyjątkowo duże i liczne, osiągają nawet 80 cm długości. Przewieszają się, łukowato rozpierając na boki. Początkowo mają beżowo-zielony, później beżowo-kremowy kolor. Liście są sinozielone, opadające ku ziemi. Pod koniec jesieni trawa przebarwia się na jasnożółto-brązowy kolor.


Proso to jest nieco bardziej odporne na suszę i zasolenie niż większość pros. Najlepiej sadzić je na stanowisku słonecznym. Zdecydowanie jego zaletą jest to, że po obfitych deszczach potrafi powrócić do należytej formy. 

Strefa: 4 (do -34°C)
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.