Deschampsia caespitosa var. vivipara

Śmiałek charakteryzujący się wyjątkowo malowniczym, kaskadowym pokrojem. Liście wąskie, ciemnozielone, łukowato opadające. Kwitnienie rozpoczyna w czerwcu. Wiechy osadzone są na wyprostowanych łodygach. Fontannowy pokrój trawa uzyskuje dzięki licznym, łukowatokształtnym wiechom w kolorze zielono-purpurowym, z czasem przechodzącym do srebrnego. Trawa półzimozielona.Osiąga wysokość około 70-90 cm.


Dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych do lekko ocienionych. Gleby przepuszczalne, umiarkowanie suche do wilgotnych. Wiosną trawę należy ściąć nisko przy ziemi, aby zachować ją w dobrej kondycji.

Mocne opady deszczu lub wiatru powodują łamanie lub pokładanie się pędów kwiatostanowych, przy czym nie powracają do poprzedniej formy.

Strefa: 4 (do -34°C)
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.