Miscanthus giganteus - Gilded Tower

Miskant olbrzymi - Gilded Tower

Miskant wyróżniający się gęstą masą przewieszających się, szerokich, paskowanych liści. Osiąga około 300 cm wysokości. Liście paskowane są wzdłuż blaszki liściowej w kolorze żółtym, zielonym i ciemnozielonym, pośrodku natomiast biegnie biały pasek. Trawa ta nie ma tendencji do pokładania się, jej pokrój jest wyprostowany. Dolne liście podsychają lub opadają. Kwitnienie w naszym klimacie jest niepewne i występuje sporadycznie. Jeśli wystąpi, będzie to późną jesienią. Wiechy są wtedy koloru różowego i stopniowo robią się srebrzyste. 


Najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych. Należy jej zapewnić stanowisko słoneczne. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi.

Strefa: 5 (do -28°C)

Rok i miejsce odnalezienia: 1998 rok, Wielka Brytania
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.