Panicum virgatum - Sangria PBR

Proso rózgowate - Sangria PBR

Proso o intensywnej i interesującej kolorystyce. Liście zielone, jednak szybko przebarwiają się na purpurowe, zaczynając od końcówek. Jesienią niemal cała kępa jest już purpurowa i stopniowo do tej kolorystyki dołącza żółta barwa na liściach. Kwitnienie rozpoczyna w lipcu. Wiechy ażurowe, osadzone nisko ponad kępą liści, w kolorze ciemnoróżowym. Pręciki, które pojawiają się na kilka dni są w kolorze pomarańczowym i odznaczają się wśród ciemnych wiech. Jesienią kwiatostany przebarwiają się na słomkowy kolor. Trawa ta osiąga około 90-120 cm wysokości.


Proso to wymaga stanowiska słonecznego, wtedy też wybarwienie liści będzie mocniejsze. Jest tolerancyjne co do gleby, podłoże umiarkowanie wilgotne. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi.

Strefa: 4 (do -34°C)
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.