Andropogon hallii - JS Purple Konza

Palczatka - JS Purple Konza

Atrakcyjna trawa bylinowa o strzelistym, wyprostowanym pokroju. Liście i pędy sinoniebieskie. Kwitnienie rozpoczyna w sierpniu. Kwiatostan składa się z 2-4 kłosów palczastych, początkowo w odcieni chłodnej zieleni, następnie purpurowych. Pręciki są w kolorze żółtym, co ciekawie kontrastuje z ciemnymi wiechami. Jesienią niemal cała roślina przebarwia się na intensywnie purpurowo-fioletowy odcień. Międzywęźla w słomkowym odcieniu. Kępa liści dorasta do około 60 cm, natomiast z kwiatostanami roślina osiąga około 160 cm wysokości.


Trawa ta bardzo dobrze radzi sobie na suchych stanowiskach, mogą być one również ubogie. W zbyt wilgotnej glebie może się pokładać. Gleba powinna być przepuszczalna. Palczatka ta jest odporna na mróz, można ją sadzić również w donicach.

 

Selekcjoner: Jan Spruyt, Belgia. JS pochodzi od inicjałów hodowcy.

Strefa: 4 (do -34°C)
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.