Schizachyrium scoparium - Chameleon

Palczatka miotlasta - Chameleon

Palczatka zdecydowanie wyróżniająca się kolorystyką. Już wczesną wiosną podziwiać można biało-zielone, wąskie liście, z daleka zdawające się być niemal czysto białe. Późnym latem na końcówkach liści wkracza burgundowo-różowa barwa. Pędy kwiatostanowe również zaakcentowane są ciemniejszym kolorem. Kwitnienie rozpoczyna we wrześniu. Wiechy różowe. Kępa zachowuje wyprostowany pokrój i osiąga około 80-100 cm wysokości.


Trawa ta dobrze radzi sobie na glebach suchych do umiarkowanie wilgotnych, ubogich i przepuszczalnych. Jednakże na bardziej wilgotnych glabach nie zauważyliśmy tendencji do pokładania się. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych. Odporna na niskie temperatury. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. 

Ze względu na wysoką mrozoodporność można z powodzeniem uprawiać ją w donicy.

Strefa: 3 (do -40°C)

 




Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.