Calamagrostis ×acutiflora - Karl Foerster

Trzcinnik ostrokwiatowy - Karl Foerster

Odmiana wyróżniająca się zwartym, wąskim, wyprostowanym pokrojem. Utrzymuje się on nawet po obfitych deszczach i silnych wiatrach, co jest zdecydowanie dużym atutem rośliny.

Trzcinnik ten dorasta do około 170-180 cm wysokości. Liście ciemnozielone, wąskie, opadające ku ziemi, pojedyncze, usytuowane wyżej załamują się. Wiosną młode liście mają delikatne, różowe refleksy. Kwitnienie rozpoczyna w czerwcu. Wiechy początkowo czerwonawe, szerokie, później w kolorze beżowym, zwężają i wysmuklają się. Jesienią pędy i kwiatostany przebarwiają się na słomkowy kolor.


Trzcinnik ten dobrze radzi sobie na glebach zarówno gliniastych, jak i piaszczystych oraz umiarkowanie suchych do wilgotnych. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, ale toleruje również lekko ocienione. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. Trawę tą polecamy szczególnie do założeń miejskich.

Selekcjoner: Karl Foerster

Strefa: 4 (do -34°C)
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.