Hakonechloa macra - All Gold

Hakonechloa smukła - All Gold

Trawa ozdobna o kopulastym pokroju. Liście łukowato wygięte, przewieszające się. Odmiana ta wyróżnia się żółtym ubarwieniem liści, które jesienią przechodzi w pomarańczowy kolor. Pod koniec lata pojawiają się różowo-kremowe wiechy. U nas odmiana ta wyjątkowo obficie kwitnie, jednak nie oznacza to że jest to jej cecha charakterystyczna, raczej jest to spowodowane wyjątkowo dobrymi warunkami. Liście zasychają dopiero gdy nadejdą silne przymrozki. Trawa ta dorasta do około 50-60 cm wysokości.


Najlepiej sadzić ją na stanowiskach półcienistych. Na słonecznych stanowiskach liście będą miały jaśniejszy kolor i należy wtedy zadbać, aby podłoże nie było przesuszone. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi.

Strefa: 5 (do -28°C)
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.