Miscanthus sinensis - Milos

Miskant chiński - Milos

Miskant o zwartym i eleganckim pokroju. Wyróżnia się intensywnie fioletowymi pędami (od strony nasłonecznionej). Liście w kolorze ciemnej zieleni, szerokość blaszki liściowej wynosi około 2,5-3 cm. Odmiana wyróżniająca się tym, że liście odchodzą od pędów pod kątem 90 stopni. Nadaje to lekkiego wyglądu kępie. Miskant 'Milos' dorasta do około 320-370 cm wysokości (w czasie kwitnienia). Kwitnienie rozpoczyna późno, bo pod koniec października. Wiechy palczasto-groniaste, ciemnoróżowe, okazałe. Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych czyli chłodnej jesieni i wcześnie nadchodzącej zimie - może nie zakwitnąć. Uwagę jednak zwraca głównie jego pokrój oraz efektowny kolor liści i pędów.


Odmiana ta jest odporna na wyleganie. Polecamy ją do tworzenia żywopłotów. Należy jej zapewnić stanowisko słoneczne, na glebach przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych. 

Strefa: 5 (do -28°C)

 

Zdjęcie nr 4 pokazuje miskanta olbrzymiego (Miscanthus giganteus) 'Gilded Tower' oraz miskanta chińskiego (Miscanthus sinensis) 'Milos' (po prawej stronie) w sierpniu. Osiągnęły już wtedy wysokość 350 cm.
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.