Muhlenbergia wrightii - JS Elegant

Przyostnia Wrighta - JS Elegant

Bylinowa trawa o sinawym ubarwieniu osiągająca około 150-160 cm wysokości. Liście szaro-zielone, wąskie, gładkie, długie, przewieszające się do ziemi. Kwitnienie rozpoczyna na początku września. Podłużne kwiatostany osiągają nawet 60-70 cm długości i zaledwie 0,7 cm szerokości. Mają beżowo-kremową barwę, po przekwitnięciu robią się jasnoszare. Dzięki nim roślina sprawia wrażenie najeżonej. Wyprostowane, smukłe wiechy są ciekawym kontrastem w stosunku do delikatnych i wiotkich liści.


Trawa ta najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych. Preferuje gleby przepuszczalne. Może rosnąć na glebach umiarkowanie suchych po umiarkowanie wilgotne. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi. W mroźniejsze zimy może wymarzać.

Selekcjoner: Jan Spruyt, Belgia. JS pochodzi od inicjałów hodowcy.

Strefa: 6 (do -23°C)
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.