Molinia arundinacea

Trzęślica trzcinowata

Trawa występująca naturalnie w Azji i Europie.

Atrakcyjna trawa bylinowa o lekkim pokroju. Dorasta do 150-250 cm wysokości. Tworzy okazałe kępy zielonych liści, szerokości około 10-12 mm, które jesienią wybarwiają się na żółto-pomarańczowe odcienie, a następnie zasychają. Spotyka się odmiany o liściach paskowanych wzdłuż blaszki liściowej (np. Molinia arundinacea 'Annablond'). W lipcu na długich łodygach pojawiają się ażurowe kwiatostany do około 60 cm długości. Wyróżnia się odmiany o pędach wzniesionych, niemal ułożonych pionowo, a także o pędach przewieszających się. 


Trawa ta preferuje stanowiska słoneczne, jednak poradzi sobie także na lekko ocienionych. Przy większej wilgotności gleby może być wyższa. Należy jej zapewnić gleby przepuszczalne. 

Strefa: 4 (do -34°C)
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.