Miscanthus sinensis - Ferner Osten

Miskant chiński - Ferner Osten

Odmiana charakteryzująca się stosunkowo wczesnym kwitnieniem, rozpoczynającym się już na początku sierpnia. Wiechy palczasto-groniaste, bardzo ciemne, początkowo w kolorze bordowo-czerwonym, z charakterystycznymi białymi pędzelkami na końcach. Kwiatostany osadzone są na sztywnych łodygach. Jesienią przebarwiają się najpierw na brązowy, później na srebrzysto-biały kolor. Liście jasnozielone, wąskie, przewieszające się. Miskant ten dorasta do około 160 cm wysokości. Jesienią liście przebarwiają się na wspaniałe, początkowo jasne, później ciemnoczerwone i żółte kolory. Ciekawostką jest, że w naszym ogrodzie miskant ten cieszy się wyjątkowo dużym powodzeniem u pszczół.


Należy go sadzić na stanowisku słonecznym, gleba powinna być umiarkowanie wilgotna, przepuszczalna. Wiosną całą kępę należy ściąć nisko przy ziemi.

Selekcjoner: Ernst Pagels, Niemcy

Strefa: 5 (do -28°C)
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.