Panicum bulbosum

Porasta obszary od południowej Nevady i Arizony po zachodni Teksas i środkowy Meksyk. Występuje na wzgórzach i skalistych zboczach kanionów, nad brzegami rzek oraz w lasach.

Proso osiągające około 90-140 cm wysokości. Przy dobrych warunkach wysokość ta może być większa. Liście szaro-zielone. Kwiatostany pojawiają się w lipcu. Osadzone są na długich łodygach, wyprostowanych bądź łukowato wygiętych. Wiechy są brązowe z delikatnym, fioletowym zabarwieniem. W czasie kwitnienia otwarte, po przekwitnięciu zwężają się. Proso to posiada charakterystyczne bulwki.


Trawa ta dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych po lekko ocienione. Może rosnąć na glebach suchych po umiarkowanie wilgotne. 

Strefa: 6 (do -23°C)
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.