Elymus elymoides (Sitanion hystrix)

Pochodzi z zachodniej części Kanady oraz środkowej i zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Występuje na suchych wzgórzach i równinach, w lasach, łąkach a także na skalistych zboczach.

Znana pod nazwą 'squirreltail', czyli 'ogon wiewiórki'.

Osiąga około 30-50 cm wysokości. Liście płaskie lub lekko zwinięte, niebiesko-szare. Kwiatostany osadzone na wyprostowanych łodygach. Kwitnienie rozpoczyna w czerwcu. Wiechy mają około 6-15 cm długości oraz żółtawy kolor. Kłoski natomiast mają około 1-2 cm, a sama ość do nawet 9 cm długości. W dogodnych warunkach nasiona łatwo kiełkują.


Dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych i lekko ocienionych. Może rosnąć na glebach suchych, żwirowych. Jest tolerancyjna co do podłoża, znosi zasolenie i gleby zasadowe. 

Strefa: 5 (do -28°C)
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.