Schizachyrium scoparium - Carousel

Schizachyrium miotlaste - Carousel

Odmiana o wyprostowanym pokroju z pionowo ułożonymi pędami. Pędy te nie pokładają się, co jest zaletą rośliny. Trawa osiąga około 70-80 cm wysokości. Podstawa kępy jest nieco rozszerzona. Liście i źdźbła posiadają niebieski kolor, czasem z domieszką różowo-purpurowych przebarwień, a jesienią wybarwiają się także na żółte, pomarańczowe, czerwone, a nawet różowe odcienie. Kwitnienie rozpoczyna w sierpniu. Po przekwitnięciu pojawiają się charakterystyczne włoski. 


Trawa ta dobrze rośnie na glebach ubogich, suchych do umiarkowanie wilgotnych oraz przepuszczalnych. Wymaga stanowisk słonecznych. Jest bardzo odporna na mróz. Można z powodzeniem uprawiać ją w pojemnikach, nawet bez ocieplania ich, jednak pamiętając o tym aby pojemnik nie był zbyt mały. 

Selekcjoner: Donald Boehm z Boehm's Garden Center, Rushville, Illinois (USA).

Strefa: 4 (do -34°C)
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.