Schizachyrium scoparium - Rakete

Schizachyrium miotlaste - Rakete

Trawa o zielono-szarym zabarwieniu liści i pędów. Jesienią wybarwia się na różne odcienie koloru pomarańczowego i purpury. Kwitnienie rozpoczyna w sierpniu. Wiechy osadzone na wyprostowanych pędach. Po przekwitnięciu pojawiają się charakterystyczne włoski. Trawa ta osiąga około 100 cm wysokości. Pokrój wyprostowany, aczkolwiek późną jesienią lub na glebach mocno wilgotnych i żyznych może się pokładać.


Trawa ta dobrze rośnie na glebach ubogich, suchych do umiarkowanie wilgotnych oraz przepuszczalnych. Wymaga stanowisk słonecznych. Jest bardzo odporna na mróz. Można z powodzeniem uprawiać ją w pojemnikach, nawet bez ocieplania ich, jednak pamiętając o tym aby pojemnik nie był zbyt mały.

Strefa: 4 (do -34°C)
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.