Sesleria - Campo Azul

Sesleria - Campo Azul

Siewka znaleziona pośród nasion Sesleria autumnalis z Jelitto Perennial Seed. Uważana za mieszańca S. autumnalis i S. nitida

Trawa częściowo zimozielona, osiągająca od 30 do 90 cm wysokości (w czasie kwitnienia). Pokrój rozłożysty. Liście sinozielone, dość sztywne. Kwiatostany wyrastają wiosną i latem. Mają podłużny kształt, a w czasie kwitnienia obsypane są białymi pylnikami. 


Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych. Preferuje gleby umiarkowanie wilgotne do suchych, przepuszczalne. Jest łatwa w uprawie, mrozoodporna.

Selekcjoner: David Fross, Native Sons Nursery. Nazwa odmiany nawiązuje do lokalizacji szkółki przy El Campo Road. Natomiast słowo "azul" nawiązuje do koloru niebieskiego w języku hiszpańskim. 

Strefa: 4 (do -34°C)
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.