Miscanthus sinensis - Memory

Miskant chiński - Memory

Odmiana będąca krzyżówką Miscanthus sinensis i Miscanthus sacchariflorus, nazwana ku pamięci Ernsta Pagelsa.

Niezwykle okazała trawa ozdobna wyróżniająca się bujnym i obfitym kwitnieniem. Dorasta do około 250 cm wysokości. Kwitnienie rozpoczyna we wrześniu. Wiechy osiągają około 40 cm długości, początkowo są w kolorze srebrnym, później przechodzą w czystą biel. Liście szerokie, przewieszające się. jesienią przebarwiają się na pomarańczowo-żółte odcienie.


Trawa odporna na wyleganie. Długo zachowuje elegancki pokrój, jest świetną ozdobą ogrodu nawet zimą. Preferuje gleby umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne. Sadząc ją na stanowisku słonecznym, kwitnienie oraz jesienne wybarwienie liści będzie silniejsze.

Hodowca: Max Riedelsheimer, Niemcy

Nagrody: Złoty medal w Konkursie Roślin Nowości Międzynarodowej Wystawy 'Zieleń to Życie' w 2016r. - odmiana zgłoszona przez Szkółkę Roślin Ozdobnych Daglezja Artur Maj.

Strefa: 4 (do -34°C)
Autorami i właścicielami Vademecum traw publikowanego w Internecie pod adresem http://daglezjaryki.pl są Alicja Maj i Artur Maj, którzy zastrzegają sobie wszelkie prawa autorskie do tego dzieła. Kopiowanie zdjęć i opisów bez ich zgody jest przestępstwem. W przypadku chęci użycia zdjęć lub tekstu prosimy o kontakt.